Work, Shop & More & Freda A. Goodlett

Početná funky jazzrocková kapela se kterou nekupujete zajíce v pytli. Mezinárodní hráčská extratřída s hlasem americké zpěvačky Fredy A. Goodlett totiž na vysoce energických koncertech připomíná rozjetý vlak, ze kterého nejde jen tak vystoupit.

„Album Many Faces stvrzuje, že máme co do činění s jednou z nejlepších akvizic české jazzové scény, která má světové parametry,“ dočteme se v recenzi od hudebního publicisty Ivana Ivanova.

Výjimečnost alba stvrdila také účast bohužel už nežijícího amerického kytaristy Hirama Bullocka.

Hudba Work, Shop & More vedle nasazení a mnohovrstevnaté aranžérské originality stojí na zvuku dechové sekce a lámaných beatech a elektroswingu dvou dýžejů: DJ Mersi a DJ Ollgoy.
Skupinu v roce 1997 založil a vede v Praze usazený ruský klávesista a skladatel Lev Rybalkin ( Blues Band Luboše Andršta, Tony Sheridan, Roy Orbison, Platters) a postupně do ní přizval skutečně mimořádné osobnosti naší jazzové scény : Mirek Linka ( kytara), František Raba (baskytara), František Hönig (bicí), Milan Krajíc (sax), Míra Hloucal (trubka), Miroslav Barabaš (trubka), Jan Šatra(trombon), Camillo Caller (perkuse).

Americká černošská zpěvačka Fredy A. Goodlett se svým mohutným hlasem vzpírá všem zařazením: doma je jak v jazzu, tak blues, funky, gospelu i popu. Zazpívala si po boku Freda Wesleyho, Candy Dufler nebo saxofonisty PeeWee Ellise (kapelník Jamese Browna a Van Morrisona).
Na Jazzinci se vedle ní představí i česká vokální naděje Dasha.

Web: http://www.workshopandmore.cz/index.htm