Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling

Nejlepší polský jazzový klavírista své generace patřící k naprosté evropské extratřídě.

Ve své hudbě se nechává volně inspirovat hudebníky, jako jsou Herbie Hancock, Ray Charles, McCoy Tyner, Bill Evans nebo Wayne Shorter.

Kaczmarczykovou instrumentální i skladatelskou předností je elektrizující dynamika a avantgardní myšlení. I z toho důvodu ho jako prvního polského jazzmana zařadilo do svého katalogu významné vydavatelství ACT proslulé filosofií hledačství tvůrčí svobody a nezávislosti.
V Kaczmarczykových skladbách se přelévá mnoho vlivů, vedle expresivního hardbopu a funky, třeba i arabských a afrických, a v nejednom případě z nich sebevědomě vyzařuje severská elegičnost Jana Garbareka.

Na katovické Akademii jazzové hudby získal mladý klavírista důkladné vzdělání, které ho postupně přivedlo k vítězství na mnoha významných soutěžích a k zisku prestižních ocenění. S vědomím jeho věku až neuvěřitelných.

Kaczmarczykovo album Complexity in Simplicity pak bylo v Polsku vyhlášeno za nejlepší nahrávku a klavírista se podle ankety Gazety Wyborcze stal jazzmanem roku 2010.
„*Tak dobrou hudbu neposloucháme každý den a Pawel Kaczmarczyk má v sobě sílu, která by měla být respektována,*“ napsali v německém magazínu Jazzthetik.

Úctyhodným úspěchem se polský jazzman ale nenechává rozptylovat, soustředí se primárně na svou hudbu a proto jeho hvězda stoupá vzhůru úměrně s nebývalou kvalitou.

Audiofeeling s ním tvoří neméně vyhlášení polští jazzmani: kontrabasista Maciej Adamczak a bubeník Dawid Fortuna.

web:

My space: