Libor Šmoldas Quartet & Bobby Watson

Kapela vynikajícího jazzového kytaristy Libora Šmoldase patřící mezi přední zástupce nové generace českého jazzu doprovodí amerického velikána – saxofonistu Bobby Watsona.

„Neseďte doma na zadku, cestujte a hrajte s jinými a pořádně jim naslouchejte. Nezapomínejte na to, že jazz je umění dialogu,“ zní krédo legendárního muzikanta a universitního profesora, který léta kapelničil Jazzs Messengers Arta Blakeyho a stál po boku Sama Riverse, bratrů Marsalisových, Carlose Santany nebo Pata Metthenyho.

You Tube:

Během své ohromující kariéry Bobby Watson proslul jako zkušený praktik, co drží ochranou ruku nad nastupující generací. Vstřícný k jejím potřebám, schopný s ní držet krok.

Když si kytarista Libor Šmoldas zajel do New Yorku natočit album s Georgem Mrazem, Jeffem Ballardem a Samem Yahelem asi netušil, že si zahraje i s Bobby Watsonem a následně se s ním vydá na evropské turné. O tom je ale život, u jazzmanů obzvlášť nepředvídatelný.

„Asi to mám v osudu. Ten zvuk souzní s mou osobností a vždy mě přitahoval. Ale hlavně je to improvizace a komunikace skrz hudbu, kterou si opravdu užívám každý večer, kdy hraji s kapelou. Dává mi to široké možnosti seberealizace. Mé skladby nejsou složité. Pracuji s momentálním nápadem,“ vysvětlil Liboš Šmoldas v jednom rozhovoru proč hraje jazz.

"Web: ":http://www.liborsmoldas.cz/

My Space: http://www.myspace.com/liborsmoldas

You Tube:

http://www.youtube.com/watch?…

Známe ho rovněž ze skupiny Organic Quartet vedené varhaníkem Ondřejem Pivcem (za album Don’t Get Ideas získala v roce 2006 cenu Anděl) a z mnoha dalších projektů, ale především z jeho výborných desek natáčených s vlastním kvartetem: debut Live at Jazz Dock nabídl Libor Šmoldas jazzovým fanouškům zdarma ke stažení a tři tisíce jich toho využilo. Na jazzovou nahrávku v Čechách úctyhodný počet, dosvědčují nejen vysoký kredit Šmoldasovy hudby, ale mladého domácího jazzu.

Quartet hraje ve složení: Petr Beneš ( piano), Josef Fečo (kontrabas) a Tomáš Hobzek (bicí).

Bobby Watson:
Web: http://bobbywatson.com/