Lenka Dusilová - Baromantika

Lenka Dusilová – zpěvačka mimo všechny kategorie představí své nové, nadšeně přijaté album Baromantika.
Písně o Luně, Království zvyku, světelných bouřích na Aljašce a kletbách, které Lenka Dusilová cítí jako různé podoby romantické hudby.

Obrazně řečeno máme do života rozdané karty, které se váží k minulosti. Můžeme jim čelit, anebo se s nimi naučit žít. Já jsem začala pátrat po souvislostech ve věcech, které mi nedávaly logiku. Narazila jsem na řadu skutečností, které mě překvapily, přičemž o některých lze hovořit jako o kletbě. Tahle deska je proto velmi osobní řekla Lenka v jednom rozhovoru.
Pokorný, vtahující zážitek z objevování malebné hudební krajiny kterou lze považovat za možný dotek krásna doznívajícího hluboko uvnitř, nám se zpěvačkou umožní na koncertě procítit jazzová klavíristka Beata Hlavenková a kapela: Martin Novák a Patrik Hlavenka & Viliam Béreš (Toxique).

Jsem věčný hledač,“ tvrdí o sobě Lenka Dusilová, patřící mezi Rebelující dámy české hudby a i mezi nimi je za femme fatale.

Za výjimečnou zpěvačku a písničkářku věnující se hudbě, jakou by sama chtěla poslouchat. U Lenky Dusilové už dávno nikdo neřeší, jestli zpívá pop, rock, jazz, klasiku nebo se nechá unášet nadžánrovými experimenty. Vždycky dokáže být osobitá, stát si za svým přesvědčením. Žánrové stěny nerozráží, jenom je nevnímá. A nezůstává pouze na půdě hudby: spolupracovala s divadlem Continuo a v projektu Silent Love s Xavierem Baumaxou a divadelníky Miřenkou Čechovou a Radimem Vizvárym „tiše pitvali lásku“.

Několikanásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl a jedna z našich nejlepších rockových a popových zpěvaček zkrátka nerada zůstává na jednom místě. Stále a pořád míří dopředu za dalšími výzvami.

Začínala ve sboru Bambini di Praga, zpívala a natáčela se skupinami Sluníčko, Lucie, Pusa a Čechomor. Vydala několik nadšeně přijatých desek a Eternal Seekers se stala nezměrnou událostí roku 2008. Vedle vlastních textů a básně Františka Halase na albu zhudebnila Lenka Dusilová verše Bogdana Trojaka.

V souvislosti s deskou tehdy vyřkla dodnes platná slova: Já se necítím v tomhle čase na věci, které se dělají v tlaku a velkém hluku. Když chci, aby tam byl cit a abych se dostala lidem do srdce, musím si projít všema vlastníma vrstvami a dostat se až k těm nejtišším a nejjemnějším. Mě ale pořád baví se pohybovat ve všech těch rovinách tam a zpět.

Web: http://www.lenkad.com/

My Space: http://www.myspace.com/lenkadusilov