Harcsa Veronika Quartet + Gyémánt Bálint guitar

Strhující zpěvačka považovaná doma za Jazzovou princeznu. S kytaristou Bálintem Gyemantem v Trutnově dokáže co všechno pro ní představuje zpěv: vyznání, křik, šepot, explozi a terapii na smutek.

Hudba mi pomáhá zapamatovat si příběhy, které inspirovaly mé písně. Vytvářejí můj osobní deník, říká třicetiletá zpěvačka, absolventka budapešťské Lisztovy akadamie.

Když v roce 2005 vydala album jazzových standardů Speak Low ani ve snu by jí nenapadlo, že s ním poblázní půlku Japonska (!). Že se nejednalo o náhodný úspěch si potvrdila doma: autorské, platinou ověnčené You Don’t Know It’s You vyhlásili v Maďarsku albem roku 2008.

Zpěvačce je blízká všestrannost, ať už ale spolupracuje s kýmkoliv, pro svůj hlasový feeling a skladatelský rukopis je snadno rozpoznatelná. Je aktivně napojená na maďarskou nezávislou taneční elektro scénu, píše hudbu pro divadelní představení, hostuje v Jazz Combu italského kytaristy Nicoly Conteho, u hypnotických technotribalistů Korai Öröm nebo vyráží do tance s nejlepší maďarskou reggae kapelou The Pannonia Allstars Ska Orchestra a společně s vynikající zpěvačkou Erzsi Kiss byly dlouho hlasem jazzdubové skupiny Erik Sumo Band.
Vloni jí ale dala sbohem, rozhodnutá věnovat se především svému kvartetu a jazzu.

Album Lámpafény (Světlo lampy) nazpívala poprvé celé maďarsky a v jedenácti skladbách osobitým způsobem zhudebnila poezii významných maďarských básníků 20. století.

Web: http://harcsaveronika.hu/

My Space: http://www.myspace.com/harcsaveronika