Blues z Chicaga: Rene Trossman feat. Jan Kořínek a Tomáš Vokurka

Americký zpěvák a kytarista usazený v Praze o své hudbě říká: „Hrajeme dřevní chicagské blues 50. a 70. let. Bez efektů, syrově, tak jak se má.“

Ještě doma, ve Státech, vystupoval pravidelně v klubech jižního a západního Chicaga se známými muzikanty: Buddy Scott, Lurrie Bell, Iceman Robinson, Little Mack Simmons, Lorenzo Thompson a missipskou bluesovou hvězdou, kytaristou Byther Smithem.

„Hodně lidí by dalo nevím co za to, kdyby si se Smithem mohli zahrát. Mě se to poštěstilo a hodně se toho od něho naučil,“ vzpomíná devětapadesátiletý Trossman na chicagské časy kdy večer co večer stával po boku bluesových velikánů.

V roce 1994 se přestěhoval se do Prahy, kde od té doby spolupracuje s našimi předními muzikanty z bluesové a jazzové scény s nimiž vyjíždí na evropská bluesová turné.
„Nejtěžší na blues je ukázat na koncertech známým i cizím lidem upřímně svou duši. Hrát pouze noty nestačí. Pro mne má vztah k publiku až náboženský charakter,“ řekl Rene Trossman v jednom rozhovoru.

Doprovodí ho rovnocenní partneři: mezinárodně vyhlášený bluesový hráč na hammondky Jan Kořínek alias Mr.Groove, šéf kapely Groovekeepers ve které bubnuje Tomáš Vokurka.
Jan Kořínek prošel mnoha projekty a jako vášnivý milovník blues doprovázel řadu domácích i amerických představitelů tohoto žánru (Luboš Andršt Band, Barry Richman, Krausberry, Phil Holmes, Stan The Man, Mike Jackson, Lorenzo Thompson, Sharon Lewis, Charlie Sawyer).
Projel s nimi kus Evropy a natočil hodně velmi ceněných desek.

My Space: http://www.myspace.com/…trossmanband

Web: http://www.renetrossman.com/en/