02. 09. 2012

Podzimní část JAZZINCE - dvě mimořádné události !

Návrat HARRY WATERSE a sólový koncert jedné z největších osobností současného jazzu - JOHNA MEDESKIHO. Jen dva koncerty odehraje v České republice Jahn Medeski - v Českých Budějovicích a v Trutnově. . listopadu budeme svědky jeho jen zřídka hraných sólových koncertů. Harry Waters tentokráte přiveze na Jazzinec doprovodnou kapelu složenou jen z českých muzikantů. Čeká nás další z událostí, spojující světové hvězdy s českými hráči.

zobrazit celý článek
10. 09. 2012

Randy Brecker a AMC Trio - Na plovárně

V neděli 9.9.2012 odvysílala Čt 2 pořad Na plovárně, kde byli hosty Marka Ebena Randy Brecker a AMC Trio. Pořad byl natočen ve spolupráci s festivalem Jazzinec v den konání Festivalového finále Jazzince.

zobrazit celý článek
20. 08. 2012

Bobby Watson uzavřel 14. ročník

Závěrečná AfterParty přivítala dvě formace - quartet maďarské zpěvačky Veroniky Harsca a poté Libora Šmoldase, který měl jako hosta své kapely slavného amerického saxofonistu - Bobby Watsona.

zobrazit celý článek
20. 08. 2012

Randy Brecker a AMC Trio hostem Marka Ebena Na plovárně

Opět vznikl další díl vynikajícího pořadu Na plovárně s hostem festivalu Jazzinec. Tentokrát v den festivalového finále navštívili televizní studio Marka Ebena hlavní festivalový host - Randy Brecker a AMC Trio. Spolu s nimi byl i fotograf Patrick Marek, takže máme i řadu fotografií z natáčení pořadu.

zobrazit celý článek
07. 03. 2012

O Jazzinci bude další pořad Jiřího Moravčíka: Hudba ze zapadlých vesnic ve vysílání Českého rozhlasu

Hudební publicista Jiří Moravčík přináší ve vysílání Českého rozhlasu každý týden ve svém pořadu Hudba ze zapadlých vesnic profily nejzajímavějších kapel z celého světa. Tento týden ale věnuje pořad festivalu Jazzinec.

zobrazit celý článek
04. 03. 2012

Výstava Barky Fabiánové a Martina Myslivce

Vernisáž výstavy Martina Myslivce a Bárky Fabiánové proběhne ve středu 7.3. v 17 hod. Přijďte se mrknout! Muzika, občerstvení - a hlavně dobré fotky!!!

zobrazit celý článek
04. 03. 2012

BLUESSINEC !!! - překřtil festival na jeden večer René Trosman

Podívejte na fotky, videa a report z hodně povedeného koncertu!

zobrazit celý článek
04. 03. 2012

Baromantika Lenky Dusilové nominována na desku i zpěvačku roku !

V nominacích na stále méně prestižní ceny Anděl se umístila i Lenka Dusilová se svou deskou Baromantika. Budeme ji držet pěsti, Baromantika je výjimečným projektem, na jehož live předvedení 22.3. se nesmírně těšíme! Zde jsou všechny nominace:

zobrazit celý článek
04. 03. 2012

Collegium Musicum - bohužel - špatná zpráva

Máme zprávu, která nás nesmírně mrzí a rmoutí. Collegium Musicum bohužel 22.3. 2012 nevystoupí. bubeník souboru - Martin Valihora - totiž musí neočekávaně zůstat v USA ve studiu, kde nahrává novou desku. Pokoušíme se najít jiný náhradní termín.

zobrazit celý článek
01. 03. 2012

Video z koncertu Work Shop And More & Freda Goodlett, Vltava

zobrazit celý článek